- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
-13%
Previous product
DN-OXYGEN BOTTLE WR 8MM (NS) BE-CU
₹16,000.00 Original price was: ₹16,000.00.₹14,000.00Current price is: ₹14,000.00.
Next product
DN-PINCER - 8/200MM (NS) BE-CU
₹17,500.00 Original price was: ₹17,500.00.₹15,312.50Current price is: ₹15,312.50.
DN-PINCER – 8/200MM (NS)
₹8,500.00 Original price was: ₹8,500.00.₹7,437.50Current price is: ₹7,437.50.
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
Category: Non Sparking
Description
Reviews (0)
Be the first to review “DN-PINCER – 8/200MM (NS)” Cancel reply
Related products
DN-SLOGGING BOX BENT WRENCH – 36MM (NS)
|
Type of Product |
Slogging Box Bent Wrench |
|
Size |
36 mm |
|
Material |
Beryllium Copper |
|
Color |
Natural Golden |
|
Application |
Industrial |
|
Country of Origin |
India |
|
Spanner Type |
Non Sparking |
|
Operation Mode |
Manual |
|
Hardness |
25-30 HRC |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
DN-SLOGGING BOX BENT WR.-46MM (NS) BE-CU
|
Type of Product |
Slogging Box Bent Wrench |
|
Size |
46 mm |
|
Material |
Beryllium Copper |
|
Color |
Natural Golden |
|
Application |
Industrial |
|
Country of Origin |
India |
|
Spanner Type |
Non Sparking |
|
Operation Mode |
Manual |
|
Hardness |
25-30 HRC |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
DN-PUTTY SCRAPPER 100X200 (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Material : | Aluminium Bronze |
| Size : | 100x200 mm |
| Type of Product : | Putty Scraper |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-FLAT SCRAPPER 30X300MM (NS) BE-CU
| Brand Name : | De Neers |
| Material : | Beryllium copper |
| Size : | 30x300 mm |
| Type of Product : | Flat Scraper |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-SHOVEL 990MM ROUND (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size : | 420x240x990 mm |
| Type of Product : | Shovel |
| Material : | Al-Br |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-FLAT SCRAPPER 30X200MM (NS) BE-CU
| Brand Name : | De Neers |
| Material : | Beryllium copper |
| Size : | 30x200 mm |
| Type of Product : | Flat Scraper |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-SHOVEL 940MM SQUARE (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size : | 340x175x940 mm |
| Type of Product : | Shovel |
| Material : | Al-Br |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-DECK SCRAPPER 380MM (NS)
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel

Reviews
There are no reviews yet.