- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
-13%
Previous product
DN-HAND AXE HAMMER 340 MM (NS) BE-CU
₹16,600.00 Original price was: ₹16,600.00.₹14,525.00Current price is: ₹14,525.00.
Next product
DN-FLAT FILE - 6/150MM (NS) BE-CU
₹7,500.00 Original price was: ₹7,500.00.₹6,562.50Current price is: ₹6,562.50.
DN-HAND SAW – 35X700MM (NS)
₹19,000.00 Original price was: ₹19,000.00.₹16,625.00Current price is: ₹16,625.00.
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
Category: Non Sparking
Description
Reviews (0)
Be the first to review “DN-HAND SAW – 35X700MM (NS)” Cancel reply
Related products
DN-PUTTY SCRAPPER 50X200 (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Material : | Aluminium Bronze |
| Size : | 50x200 mm |
| Type of Product : | Putty Scraper |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-SHOVEL 940MM SQUARE (NS) BE-CU
| Brand Name : | De Neers |
| Size : | 340x175x940 mm |
| Type of Product : | Shovel |
| Material : | Be-Cu |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-DECK SCRAPPER 380MM (NS) BE-CU
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
DN-SHOVEL 990MM SQUARE (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size : | 340x175x940 mm |
| Type of Product : | Shovel |
| Material : | Al-Br |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-SLOGGING BOX BENT WR.-32MM (NS) BE-CU
|
Type of Product |
Slogging Box Bent Wrench |
|
Size |
32 mm |
|
Material |
Beryllium Copper |
|
Country of Origin |
India |
|
Spanner Type |
Non Sparking |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
DN-FLAT SCRAPPER 30X300MM (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Material : | Aluminium Bronze |
| Size : | 30x300 mm |
| Type of Product : | Flat Scraper |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-SLOGGING OPEN SPN-60 MM (NS) BE-CU
|
Finish Type |
Chrome Plated |
|
Material |
Beryllium Copper |
|
Size |
60 mm |
|
Type of Product |
Slogging Hammering Open Ended Spanner |
|
Spanner Type |
Non Sparking |
|
Country of Origin |
India |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
DN-PUTTY SCRAPPER 100X200 (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Material : | Aluminium Bronze |
| Size : | 100x200 mm |
| Type of Product : | Putty Scraper |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.