- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
DN-FEELER GAUGE 0.5 -1 MM (NS) BE-CU
₹14,000.00 Original price was: ₹14,000.00.₹12,250.00Current price is: ₹12,250.00.
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
Related products
DN-KNIFE 80X190MM SMALL (SS)
|
Usage For |
Professional |
|
Size (mm) |
80 x 193 mm |
|
Size |
Small |
|
Material |
Aluminium Bronze |
|
Type of Product |
Knife |
|
Rust Proof |
Yes |
|
Country of Origin |
India |
|
Corrosion Resistance |
Yes |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
|
Size (cm) |
8.0 x 19.3 cm |
DN-CHISEL – 200MMX20MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Antimagnetic Chisel Flat |
| Material : | Stainless Steel |
| Country of Origin : | India |
| Size : | 200x20 mm |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
DN-TRIANGLE FILE – 200MM- (SS)
|
Size |
8x200 mm |
|
Type of Product |
Antimagnetic Triangle File |
|
Material |
Stainless Steel |
|
Country of Origin |
India |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
DN-TWEEZER (FLAT NOSE) -150MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Antimagnetic Tweezer |
| Size : | 150 mm |
| Material : | Stainless Steel |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
DN-CHISEL – 300MMX24MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Antimagnetic Chisel Flat |
| Material : | Stainless Steel |
| Country of Origin : | India |
| Size : | 300x24 mm |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
DN-CHISEL – 500MMX30MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Antimagnetic Chisel Flat |
| Length : | 500 mm |
| Material : | Stainless Steel |
| Country of Origin : | India |
| Size : | 500x30 mm |
DN-C-CLAMP – 4/100 MM- (SS)
|
Type of Product |
Antimagnetic C-Clamp |
|
Material |
Stainless Steel |
|
Size |
100 mm |
|
Color |
Silver |
|
Application |
Clamping |
|
Country of Origin |
India |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
DN-KNIFE 137X250MM BIG (SS)
|
Usage For |
Professional |
|
Size (mm) |
137 x 250 mm |
|
Size |
Big |
|
Material |
Aluminium Bronze |
|
Type of Product |
Knife |
|
Rust Proof |
Yes |
|
Country of Origin |
India |
|
Corrosion Resistance |
Yes |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
|
Size (cm) |
13.7 x 25.0 cm |

Reviews
There are no reviews yet.