- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
-13%
Previous product
DN-HACKSAW BLADE (NS)- 300 MM BE-CU
₹4,500.00 Original price was: ₹4,500.00.₹3,937.50Current price is: ₹3,937.50.
Next product
DN-DRUM OPENER WITH CUTTER(NS) BE-CU
₹130,000.00 Original price was: ₹130,000.00.₹113,750.00Current price is: ₹113,750.00.
DN-DRUM OPENER WITH CUTTER(NS)
₹68,000.00 Original price was: ₹68,000.00.₹59,500.00Current price is: ₹59,500.00.
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
Category: Non Sparking
Description
Reviews (0)
Be the first to review “DN-DRUM OPENER WITH CUTTER(NS)” Cancel reply
Related products
DN-DECK SCRAPPER 380MM (NS)
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
DN-SHOVEL 990MM SQUARE (NS) BE-CU
| Brand Name : | De Neers |
| Size : | 418x240x990 mm |
| Type of Product : | Shovel |
| Material : | Be-Cu |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-SHOVEL 940MM SQUARE (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size : | 340x175x940 mm |
| Type of Product : | Shovel |
| Material : | Al-Br |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-PUTTY SCRAPPER 25X200 (NS)BE-CU
| Brand Name : | De Neers |
| Material : | Beryllium copper |
| Size : | 25x200 mm |
| Type of Product : | Putty Scraper |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-PUTTY SCRAPPER 75X200 (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Material : | Aluminium Bronze |
| Size : | 75x200 mm |
| Type of Product : | Putty Scraper |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-PUTTY SCRAPPER 50X200 (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Material : | Aluminium Bronze |
| Size : | 50x200 mm |
| Type of Product : | Putty Scraper |
| Usage For : | Professional |
| Rust Proof : | Yes |
DN-SLOGGING BOX BENT WRENCH – 36MM (NS)
|
Type of Product |
Slogging Box Bent Wrench |
|
Size |
36 mm |
|
Material |
Beryllium Copper |
|
Color |
Natural Golden |
|
Application |
Industrial |
|
Country of Origin |
India |
|
Spanner Type |
Non Sparking |
|
Operation Mode |
Manual |
|
Hardness |
25-30 HRC |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
DN-SLOGGING BOX BENT WRENCH – 46MM (NS)
|
Type of Product |
Slogging Box Bent Wrench |
|
Size |
46 mm |
|
Material |
Aluminium Bronze |
|
Country of Origin |
India |
|
Spanner Type |
Non Sparking |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |

Reviews
There are no reviews yet.