- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
DN-DOUBLE END SPN SET -12/9M(NS)BE-CU
₹59,940.00 Original price was: ₹59,940.00.₹50,949.00Current price is: ₹50,949.00.
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
Related products
Slogging Ring Spanner Size 215 mm
|
Size |
215 mm |
|
Material |
Chrome Vanadium Steel |
|
Type of Product |
Slogging Ring Spanner |
|
Model No |
DN-SLR-215 |
|
Standard |
IS-4509-1992 |
|
Country of Origin |
India |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
DN-DOUBLE END SPANNER -10X12MM (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size : | 10x12 mm |
| Type of Product : | Non Sparking Double Open End Spanner |
| Finish Type : | Chrome Plated |
| Material : | Aluminium Bronze |
| Spanner Type : | Non Sparking |
DN-DOUBLE END SPANNER – 8X9MM (NS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size : | 8x9 mm |
| Type of Product : | Non Sparking Double Open End Spanner |
| Finish Type : | Chrome Plated |
| Material : | Aluminium Bronze |
| Spanner Type : | Non Sparking |
Angle Wrench Size 17mm
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Angle Wrench |
| Size : | 17 mm |
| Material : | Chrome Vanadium Steel |
| Country of Origin : | India |
| Standard : | IS-2030-1989 |
4 WAY WHEEL SPANNER-CROSS 10,11,13,14(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Rust Proof : | Yes |
| Inner Diameter : | 16 mm |
| Corrosion Resistance : | Yes |
| Chuck Size : | 17, 18, 19, 21 mm |
| Weight : | 1.4 Kg |
Slogging Ring Spanner Size 210 mm
|
Size |
210 mm |
|
Material |
Chrome Vanadium Steel |
|
Type of Product |
Slogging Ring Spanner |
|
Model No |
DN-SLR-210 |
|
Standard |
IS-4509-1992 |
|
Country of Origin |
India |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
Slogging Ring Spanner Size 200 mm
|
Size |
200 mm |
|
Material |
Chrome Vanadium Steel |
|
Type of Product |
Slogging Ring Spanner |
|
Model No |
DN-SLR-200 |
|
Standard |
IS-4509-1992 |
|
Country of Origin |
India |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
Slogging Ring Spanner Size 220 mm
|
Size |
200 mm |
|
Material |
Chrome Vanadium Steel |
|
Type of Product |
Slogging Ring Spanner |
|
Model No |
DN-SLR-200 |
|
Standard |
IS-4509-1992 |
|
Country of Origin |
India |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |

Reviews
There are no reviews yet.