- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
-13%
Previous product
DN-TRIANGLE FILE -350MM/14 (NS) BE-CU
₹22,500.00 Original price was: ₹22,500.00.₹19,687.50Current price is: ₹19,687.50.
Next product
DN-FEELER GAUGE 0.5 -1 MM (NS) BE-CU
₹14,000.00 Original price was: ₹14,000.00.₹12,250.00Current price is: ₹12,250.00.
DN-FEELER GAUGE 0.5 -1 MM (NS)
₹8,900.00 Original price was: ₹8,900.00.₹7,787.50Current price is: ₹7,787.50.
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
Category: Miscellaneous
Description
Reviews (0)
Be the first to review “DN-FEELER GAUGE 0.5 -1 MM (NS)” Cancel reply
Related products
DN-CHISEL – 300MMX24MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Antimagnetic Chisel Flat |
| Material : | Stainless Steel |
| Country of Origin : | India |
| Size : | 300x24 mm |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
DN-CHISEL – 300MMX25MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Antimagnetic Chisel Flat |
| Material : | Stainless Steel |
| Country of Origin : | India |
| Size : | 300x25 mm |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
DN-CHISEL – 200MMX18MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Antimagnetic Chisel Flat |
| Material : | Stainless Steel |
| Country of Origin : | India |
| Size : | 200x18 mm |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
DN-C-CLAMP – 6/150 MM- (SS)
|
Type of Product |
Antimagnetic C-Clamp |
|
Material |
Stainless Steel |
|
Size |
150 mm |
|
Color |
Silver |
|
Application |
Clamping |
|
Country of Origin |
India |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
DN-CHISEL – 160MMx16MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Antimagnetic Chisel Flat |
| Material : | Stainless Steel |
| Country of Origin : | India |
| Size : | 160x16 mm |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
DN-CHISEL – 160MMX18MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Antimagnetic Chisel Flat |
| Material : | Stainless Steel |
| Country of Origin : | India |
| Size : | 160x18 mm |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
DN-C-CLAMP – 2/50 MM- (SS)
|
Type of Product |
Antimagnetic C-Clamp |
|
Material |
Stainless Steel |
|
Size |
50 mm |
|
Color |
Silver |
|
Application |
Clamping |
|
Country of Origin |
India |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
DN-TRIANGLE FILE – 200MM- (SS)
|
Size |
8x200 mm |
|
Type of Product |
Antimagnetic Triangle File |
|
Material |
Stainless Steel |
|
Country of Origin |
India |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |

Reviews
There are no reviews yet.