- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
-13%
Previous product
DN-ALLEN KEY HEX INK BALL END-12MM(SS)
₹6,200.00 Original price was: ₹6,200.00.₹5,425.00Current price is: ₹5,425.00.
Next product
DN-ADJ. WRENCH - 150MM (INS-ST) DIP
₹2,500.00 Original price was: ₹2,500.00.₹2,187.50Current price is: ₹2,187.50.
DN-ALLEN KEY HEX INK BALL END-14MM(SS)
₹8,000.00 Original price was: ₹8,000.00.₹7,000.00Current price is: ₹7,000.00.
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
Category: Allen Key Hex
Description
Related products
DN-ALLEN KEY – 10 MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size (mm) : | 10 |
| Size : | 10 mm |
| Material : | Alloy Steel |
| Type of Product : | Hex Key |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY – 8 MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size (mm) : | 8 |
| Size : | 8 mm |
| Material : | Chrome Vanadium Steel |
| Type of Product : | Hex Key Set |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY HEX – 8 MM (INS-ST)DIP
| Brand Name : | De Neers |
| Type : | Dipped |
| Color : | Red |
| Size : | 8 mm |
| Type of Product : | Insulated Allen Key |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY HEX – 12 MM (INS-ST)DIP
|
Type |
Dipped |
|
Size (mm) |
12 |
|
Color |
Red |
|
Size |
12 mm |
|
Material |
Alloy Steel |
|
Type of Product |
Hex Key |
|
Country of Origin |
India |
|
Name of Manufacturer/Packer/Importer |
De Neers Tools Ltd |
DN-ALLEN KEY – 7 MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size (mm) : | 7 |
| Size : | 7 mm |
| Material : | Alloy Steel |
| Type of Product : | Hex Key |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY – 5 MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size (mm) : | 5 |
| Size : | 5 mm |
| Material : | Aluminium Bronze |
| Type of Product : | Allen Head Key |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY – 9 MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size (mm) : | 9 |
| Size : | 9 mm |
| Material : | Chrome Vanadium Steel |
| Type of Product : | Allen Hex Key |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY HEX – 3 MM (INS-ST)INJ
| Brand Name : | De Neers |
| Type : | Injection |
| Color : | Red |
| Size : | 3 mm |
| Type of Product : | Insulated Allen Key |
| Country of Origin : | India |
