- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
-13%
Previous product
DN-ALLEN KEY HEX INK BALL END-8 MM(SS)
₹4,300.00 Original price was: ₹4,300.00.₹3,762.50Current price is: ₹3,762.50.
Next product
DN-ALLEN KEY HEX INK BALL END-10MM(SS)
₹4,900.00 Original price was: ₹4,900.00.₹4,287.50Current price is: ₹4,287.50.
DN-ALLEN KEY HEX INK BALL END-9 MM(SS)
₹4,500.00 Original price was: ₹4,500.00.₹3,937.50Current price is: ₹3,937.50.
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
Category: Allen Key Hex
Description
Related products
DN-ALLEN KEY – 10 MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size (mm) : | 10 |
| Size : | 10 mm |
| Material : | Alloy Steel |
| Type of Product : | Hex Key |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY HEX – 6 MM (INS-ST)INJ
| Brand Name : | De Neers |
| Type : | Injection |
| Color : | Red |
| Size : | 6 mm |
| Type of Product : | Insulated Allen Key |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY HEX SET (3-10MM) INJ
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
DN-ALLEN KEY HEX – 8 MM (INS-ST)DIP
| Brand Name : | De Neers |
| Type : | Dipped |
| Color : | Red |
| Size : | 8 mm |
| Type of Product : | Insulated Allen Key |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY – 5 MM (SS)
| Brand Name : | De Neers |
| Size (mm) : | 5 |
| Size : | 5 mm |
| Material : | Aluminium Bronze |
| Type of Product : | Allen Head Key |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY HEX – 10 MM (INS-ST)INJ
| Brand Name : | De Neers |
| Type : | Injection |
| Color : | Red |
| Size : | 10 mm |
| Type of Product : | Insulated Allen Key |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY HEX – 3 MM (INS-ST)INJ
| Brand Name : | De Neers |
| Type : | Injection |
| Color : | Red |
| Size : | 3 mm |
| Type of Product : | Insulated Allen Key |
| Country of Origin : | India |
DN-ALLEN KEY HEX – 3 MM (INS-ST)DIP
| Brand Name : | De Neers |
| Type : | Dipped |
| Color : | Red |
| Size : | 3 mm |
| Type of Product : | Insulated Allen Key |
| Country of Origin : | India |
