- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
-13%
Previous product
DN-WRENCH HEX KEY -12 MM-(NS-INS) DIP
₹12,000.00 Original price was: ₹12,000.00.₹10,500.00Current price is: ₹10,500.00.
Next product
DN-HAMMER- 230 G (NS-INS)BALL PEIN DIP
₹5,400.00 Original price was: ₹5,400.00.₹4,725.00Current price is: ₹4,725.00.
DN-INSULATED TOOLS SET-25 PCS (NS-INS)
₹196,000.00 Original price was: ₹196,000.00.₹171,500.00Current price is: ₹171,500.00.
- Hardened & Tempered
- Chrome Vanadium Steel
Category: Gear Wrench
Description
Related products
GEAR WRENCH – 22MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 22 mm |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
GEAR WRENCH – 28MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 28 mm |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
GEAR WRENCH – 9MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 9 mm |
| Self Carton packing : | 10 |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
GEAR WRENCH – 15MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 15 mm |
| Self Carton packing : | 10 |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
GEAR WRENCH – 20MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 20 mm |
| Self Carton packing : | 10 |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
GEAR WRENCH – 25MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 25 mm |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
GEAR WRENCH – 5/16A
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 5/16 A |
| Material : | Chrome Vanadium Steel |
| Usage For : | Home & Professional |
| Rust Proof : | Yes |
GEAR WRENCH – 24MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 24 mm |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
