- Forged from Chrome Vanadium Steel
- Hardened & Tempered, Chrome Plated
- Generally Conforming to IS 2028-2004
Double End Spanner 6×7
₹25.00
- Forged from Chrome Vanadium Steel
- Hardened & Tempered, Chrome Plated
- Generally Conforming to IS 2028-2004
Category: Hand Tools
Description
Related products
GEAR WRENCH – 25MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 25 mm |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
GEAR WRENCH – 18MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 18 mm |
| Self Carton packing : | 10 |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
Double End Spanner 6×8
₹36.00
- Forged from Chrome Vanadium Steel
- Hardened & Tempered, Chrome Plated
- Generally Conforming to IS 2028-2004
GEAR WRENCH – 11MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 11 mm |
| Self Carton packing : | 10 |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
GEAR WRENCH – 15MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 15 mm |
| Self Carton packing : | 10 |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
GEAR WRENCH – 8MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 8 mm |
| Self Carton packing : | 10 |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
GEAR WRENCH – 9MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 9 mm |
| Self Carton packing : | 10 |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
GEAR WRENCH – 14MM(DN)
| Brand Name : | De Neers |
| Type of Product : | Gear Wrench |
| Size : | 14mm |
| Self Carton packing : | 10 |
| Country of Origin : | India |
| Name of Manufacturer/Packer/Importer : | De Neers Tools Ltd |
